Kumluca’da Üreticiler Sezondan Kaygılı…
CHP, Kumluca’da  “Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası” Etkinliği Yaptı.
KUTSO Meclis Üyeleri, TOBB Bilgilendirme Seminerine katıldı.
Kaymakam Baştürk, Başarılı Sporcuları Kabul Etti.
Bu haber 31 MAYIS 2010, Pazartesi 00:34 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İmam Hatip Lisesi Mezunları Pilav Gününde Biraya Geldi.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Geleneksel Kumluca İmam hatip Lisesi pilav gününe yaklaşık 3 Bin kişi katıldı.
İmam Hatip Lisesi Mezunları Pilav Gününde Biraya Geldi.

Kumluca İmam Hatip Lisesi Bahçesinde yapılan Geleneksel Pilav Gününe İlçe Kaymakamı Salih Işık, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, daire amirleri ve yaklaşık 3 Bin vatandaş katıldı.

 

  Kumluca İmam Hatip Lisesi Mezunlar ve Mensuplar Derneğinin düzenlediği pilav günü saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Ardından Kuranı Kerim tilaveti yer aldı. Daha sonra açılış konuşmasını Kumluca İmam Hatip Lisesi Mezunlar ve Mensuplar Derneği Başkanı Avukat İsa Bircan yaptığı konuşmada; Geçen yıl aynı yerde yapılan pilav gününde katsayı konusuna değindiğini belirterek’’. Peki, geçen yıldan beri bu konuda ne değişti’’diye soran Bircan,. İmam Hatip Liseleri ve diğer dengi okullar arasındaki kat sayı neredeyse eşit hale gelmesinin kendilerini mutlu ettiğini ancak,’’Tam eşit oluncaya kadar mücadele edeceklerini’’sözlerine ekledi..

 

 Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya da; Bu gün bu okul bahçesinde toplanmışsak, bunu geçmişte İmam Hatip Liseleri için emek verenlere borçlu olduklarını belirten Çetinkaya.’’İmam Hatip Lisesi Binası yapan ve yaşamasına gayret gösteren büyüklerimize şükran borçluyuz. Bu onları bazıları aramızda yok. Rahmetli oldular. Onları rahmetle anıyoruz. Onlar için dua ediyoruz” dedi.

 

  Kumluca Kaymakamı Salih Işık ise; Pilav gününün de burada gösterilen birlik ve beraberlik ise herkesçe örnek alınması gerektiğini söyledi. Kaymakam Işık,’’ Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Katılımcılar, öğrenciler tarafından okunan ilahi ve şiirler eşliğinde pilav, kavurma, ayran ve tatlı ikramıyla program sona erdi.

 

 

 

  

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Sitemizi Nasıl Buldunuz.
Çok Güzel
% 36.53
Güzel
% 16.82
İyi
% 14.66
Kötü
% 31.97
 
EN SON YORUMLANANLAR
Basın ve Yayın Basın ve Yayın Basın ve Yayın Basın ve Yayın
Copyright © kumlucamedya.net Telif Hakları kumlucamedya.net Aittir